Türkiye'nin En Kaliteli Oyun Destek Platformu!

Daha önce bu denli temiz bir tasarıma sahip, stabil, hızlı, kaliteli, güvenli bir oyun forumu gördünüz mü? Şu an görüyorsunuz, Hoşgeldiniz!
~ OyunForum.Net ~

  • Moderatör başvuruları için Fearless ile iletişime geçebilirsiniz...

en iyi VALORANT acenteleri

Tsubasa

Moderatör
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
2,381
Çözümler
1
Aldığı beğeni
4
Yaş
31
Cinsiyet
Erkek
Riot Games'in taktiksel nişancı oyunu VALORANT , oyunculara oyunu geliştiren ve oyun türüne yepyeni bir boyut getiren karakter yetenekleriyle harmanlanmış geleneksel strateji tabanlı savaşın benzersiz bir karışımını sunuyor.

Oyunda şu anda her biri benzersiz oyun tarzları sunan ve oyuncuları başarıya ulaşmak için farklı beceriler ve stiller kullanmaya teşvik eden beş farklı harita var. Oyuncular, bazı haritalara diğerlerinden daha iyi uyacak özel yetenekler sağlayan 12 temsilciye sahiptir.

VALORANT'ta şu anda mevcut olan haritalardan her birinde kullanılacak en iyi aracıların listesi burada .

Yükseliş​


Riot Games aracılığıyla görüntü
Yükselme, üç rotaya sahip standart bir iki bölgeli harita. Haritanın B bölgesi tarafı, yalnızca her iki taraftaki girişlerle erişilebilen bir odadan erişim sağlar ve bu da genellikle savunan ekibin saldırganlar siteye girmek için ileriye doğru ilerledikçe nöbet tutmasıyla sonuçlanır. Bir Site, siteye bağlanan iki uzun düzlük içerir ve oyuncuların B sitesindekine daha yavaş yaklaştığını görecektir. İki sitenin ortasında, haritadaki dar noktalar nedeniyle kontrolü ele alan ekip tarafından etkin bir şekilde kullanılabilen, her iki siteye bağlanan, haritanın tamamen açık bir bölümü olan üçüncü bir rota var.

Cypher​

Cypher, her iki siteyi haritada tutmak için gerekli birçok araca sahip olduğu için Ascent'te kullanım için harika bir ajan.

Trapwire, Cypher'ın girişin dışına çıkmasına izin verir ve bir düşman tuzağı tetiklediğinde ona haber verir. Cyber Cage, Cypher nereden geldiklerini öğrendikten sonra düşmanların saldırısını yavaşlatır ve kendisine ve ekibine itfaiyeye uyum sağlama ve hazırlık yapma zamanı verir. Ajanın bu harita için açık ara en iyi aracı, Cypher'ı yakındaki düşmanlara karşı uyaran haritadaki birçok boğulma noktasının etrafında görüş sağlayan Spycam'idir.

Pheonix​

Haritadaki farklı geçit noktalarının çeşitliliği göz önüne alındığında, Pheonix, özellikle saldıran taraf için harika bir seçimdir. Temsilcinin, bekleyen düşmanı parlatmak için Curveball'u kullanarak köşeleri kontrol etme yeteneği, ona risklerini en aza indirirken ilerlemek için harika bir yol sağlar. Blaze, Pheonix'in girişleri kapatması ve düşmanları haritada rota belirlemekten caydırması gereken başka bir araçtır. Pheonix'in Yükseliş için en büyük aracı, yalnızca tehlikeyi kontrol etmesine değil, haritanın ortasını da kontrol etmesine olanak tanıyan nihai yeteneği Run it Back'dir.


Bölünmüş​


Riot Games aracılığıyla görüntü
Split, her ikisi de kendi sitelerini izlemek ve vizyonu korumak için kullanılabilecek yüksek yapılara sahip iki siteye sahiptir. Haritanın her iki tarafında da aşmak için daha uzun stratejik bir yol bulunurken, haritanın ortası düşman ekibinin üstünden geçmenin hızlı bir yolunu sunmanın yanı sıra her bölgeye erişim sağlar.

Kükürt​

Brimstone, Sky Smoke yeteneği ile görüşü bozma ve girişleri gizleme yeteneği nedeniyle bu harita için en önemli ajan. Bu, Brimstone'un sadece bir değil, üç alandan sigara içmesine izin vererek, düşmanlar için temel bakış açılarını engellerken bir siteye giden yolu etkili bir şekilde kapatmasına izin verir. Brimstone, sigaralarının dışında, hem açığa çıktıkça her iki bölgeye de yağmur yağabilen Orbital Strike'ı hem de kısa bir süre için girişin dışına çıkabilen Yangın çıkarıcı fırlatıcı ile değer katıyor.

Engerek​

Brimstone'a çok benzeyen Viper, kendisi ve ekibi her iki bölgeye de yaklaşırken düşmanlar için kilit vizyonu engelleme becerisi nedeniyle Split'te çok başarılı. Viper, Toksik Ekranını kullanarak A sahasındaki yüksek görüşü tamamen engelleyebilir ve ekibin siteye görünmeden yaklaşmasına olanak tanır. En güçlü aracı, nihai Engerek Çukuru'dur. Split'te, yetenek tüm site alanını gizleyebilir ve sahayı görünmeden dikmesine veya savunmasına izin verebilir.


Cennet​


Riot Games aracılığıyla görüntü
Haven, Valorant'ta üç bölgeyi içeren ilk haritaydı. Bu, haritanın nasıl oynandığını büyük ölçüde değiştirir çünkü oyuncuların tüm haritada neler olup bittiğinin farkında olması gerekir. Savunmacılar için bu harita inanılmaz derecede zor olacak çünkü üç alanı da kapsaması gerekecek ve tek bir hedefi korumak için bildirimde yeniden konumlandırmaya hazır olacaklar.

Alâmet​

Haven'da etkili bir şekilde savunmak için, bölgeleri uzaklaştırma ve saldırganları zorlamaktan caydırma yeteneğine sahip ajanlar çok önemli olacak. Omen, özellikle C bölgesini savunmak için konumlandırıldığında bu harita için harika bir seçimdir. Dark Cover, uzun düzlükte konumlandırıldığında düşmanların görüşünü tamamen engeller ve genellikle saldırılarını yavaşlatmalarına veya ekibin savunmak için yeniden konumlanmasına izin verebilir. Üstelik Shadow Walk, Omen'in kendisini bazı yapıların tepesine ışınlayarak düşmanların kontrol etmeye çalışmayabileceği konumlara ışınlayarak bazı hızlı öldürmelerle sonuçlanabilir.

adaçayı​

Sage, Barrier Orb ile yolları tamamen kapatabildiği için Haven'daki bir başka güçlü şampiyon. Bu, Sage'in bir siteyi engelleyebilen ve saldırganın seçeneklerini ikiye indiren bir duvar oluşturduğunu görecek. Temsilci ayrıca, saldıran düşmanları saldırılarını yavaşlatmaya veya dışarı atılma riskini almaya zorlayacak bir Yavaş Küre kullanımına da sahiptir. Saldıran tarafta, Sage, Bariyer Küresini kullanarak tek bir girişi uzaklaştırarak savunmacının seçeneklerini daraltabilir.


Bağla​


Riot Games aracılığıyla görüntü
Bind, saldırganların alabileceği iki farklı seçeneğe sahiptir. B bölgesi, saldırganların siteye giden uzun bir düzlük veya Nargile yoluyla iki kısa tıkanma noktasına girmesini gerektirir. Sahaya çıkan bir duş binasından geçme veya haritanın ortasından A tarafına dirseğe giden kısa bir düzlükten geçme seçenekleriyle bir site tamamen farklı görünüyor.

adaçayı​

Sage, saldırganlar için yolları kapatarak ve her iki siteye erişimlerini daraltarak Bind'deki etkinliğini kanıtlar. Sage'in nihai yeteneği Diriliş, ajanın düşmüş bir takım arkadaşını canlandırmasına izin verdiği için en güçlü olanlardan biridir. Bind'deki ışınlayıcılar nedeniyle tüm haritalarda yararlı olsa da, ajan haritada daha özgürce gezinebildiği için bu yetenek daha da etkili hale geliyor.

Kükürt​

Brimstone'un sigara içme yetenekleri Bind'de parlıyor. Temsilcinin görüşü tamamen engellemesine ve düşmanların sahaya doğrudan veya çıkış noktalarından yaklaşmasını engellemesine izin verir. Harita birçok dar koridorla kurulduğundan, bu yetenek son derece güçlüdür ve hem saldırı hem de savunma sırasında takıma yardımcı olacaktır.


Buzluk​


Riot Games aracılığıyla görüntü
VALORANT'ın en yeni haritası, mobil acentelerin yararlanacağı birçok ulaşılamayan konum ile benzersiz bir ortam sunuyor. Bir site, oyuncuların siteye saldırması veya savunması için yakın bir alan senaryosu sunarken, B sitesi, keskin nişancılık dahil daha yavaş oyun tarzları için mükemmel olan devasa bir açık alandan erişim sağlar. Bu, tıkanıklıklarla dolu bir siteye götürür.

Jett​

Icebox'taki tüm erişilemeyen yüzeyler ile Jett'i savaşa sokmak hiç akıllıca değil. Oyunculara Updraft kullanımıyla hızlı bir şekilde yükseklik kazanma yeteneği ve Tailwind ile yüzeyden yüzeye gezinme gücü sunuyor. Jett'in hareket kabiliyeti onun tek güçlü özelliği değil. Ayrıca, oyuncuları ileriye itmekten caydıracak duman benzeri bir küre olan Cloudburst ile haritanın alanlarından uzaklaşmanın bir yolunu sunuyor.

İhlal​

Breach, Icebox'taki siteleri kontrol etmek için mükemmel bir ajandır. Flashpoint ile düşmanlarının görüşünü bozma yeteneği, her iki site gibi boğulma noktaları olan alanlarda onunla etkileşim kurmayı inanılmaz derecede zorlaştırıyor. Bu araç saldıran tarafta da aynı derecede kullanışlıdır, çünkü saldırıyı siteye kurmasına ve zarar görmüş durumdayken yakındaki düşmanları ortadan kaldırmasına izin verir.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Tema düzenleyici