Türkiye'nin En Kaliteli Oyun Destek Platformu!

Daha önce bu denli temiz bir tasarıma sahip, stabil, hızlı, kaliteli, güvenli bir oyun forumu gördünüz mü? Şu an görüyorsunuz, Hoşgeldiniz!
~ OyunForum.Net ~

  • Moderatör başvuruları için Fearless ile iletişime geçebilirsiniz...

Dark Souls Remastered İnceleme

Tsubasa

Moderatör
Katılım
5 Ocak 2020
Mesajlar
2,381
Çözümler
1
Aldığı beğeni
4
Yaş
31
Cinsiyet
Erkek
İşte bu denli vurucu bir şekilde başlayan Dark Souls Remastered, hikaye adına belki de en bonkör olduğu dakikaları da geride bırakıyor. İlk olarak 2011 yılında karşımıza çıkan ve Demon's Souls sonrası bu türün asıl çıkışını sağlayan yapım, son yıllarda karşımıza çıkan en sağlam serilerden biri olmayı da başardı. Daha sonra devam oyunlarıyla da kalite çıtasını yukarı taşıyan Dark Souls'un bu ilk oyunu geçtiğimiz günlerde Nintendo Switch platformuna da çıktı. Biz de bu videomuzda zaten aşina olduğumuz oyuna kısaca değinecek ve daha çok Switch platformundaki performansından bahsedeceğiz.

Dark Souls: Remastered
Öncelikle koşarak Anor Lando'ya giden, yaratıklar arasından yuvarlanarak geçecek kadar ustalaşan ya da Darkroot Garden'da cirit atan oyuncuları bir kenara bırakıp, daha önce bu deneyimi yaşamayan oyunculara kısaca Dark Souls'tan bahsedelim. Başta da söylediğim gibi Dark Souls'un açılış videosu hikaye anlamında en bonkör davranılan kısımları oluşturuyor. Çünkü oyun başladığı andan itibaren, kendinizi bir hücrede buluyor ve daha ne olduğunu anlayamadan ilk ölüm tecrübenizi de yaşıyorsunuz. Ölümlerden ölüm beğendiğimiz oyun hikaye anlamında size çok fazla detay verilmiyor. Oyunu iyi araştırmalı, tüm karakterler ile konuşmalı ve hikayedeki eksik parçaları kendiniz tamamlamalısınız. Bu dinamik o kadar naif ve farklı işliyor ki, oyunu bitiren ama gerekli araştırmayı yapmadıysa, yani düz bir şekilde ilerlediyse, hikaye adına kafasında kocaman boşluklar bulunan binlerce oyuncu olduğunu düşünüyorum.

Dark Souls zor bir oyun ama abartıldığı kadar imkansız üzerine kurulu bir oyun değil. Yani daha önce oynamaya yeltendiyseniz ve çok konuşulan zorluk durumundan korktuysanız, oyunun bu sürümü yeniden başlamanız için iyi bir sebep olabilir. Oyunda ne kadar zaman geçirir ve dinamiklerini o kadar iyi öğrenirseniz, ustalığınız da o kadar yükselmiş oluyor. Yani oyun aslında sizi defalarca öldürerek ilerlemenizi de sağlıyor diyebilirim. Karşılaştığınız bir boss mücadelesinde, o boss'un sergilemiş olduğu fazları ezberliyorsunuz. yeri geliyor merdivenden yuvarlanan alev toplarına dikkat etmeniz gerekiyor. İlk seferde zaten bu tuzakların hepsine yakalanmanız son derece normal. Oyunda ustalaştıkça, zaten bu gibi durumlara şüphe ile yaklaşıyor ve daha iyi bir performans sergiliyorsunuz.

Dark Souls: Remastered
Bu demek değil ki ben çok iyi oynasam da ölmeyeceğim. Bazen en çok küçümsediğiniz yaratık bile sizin sonunuzu hazırlanabiliyor. Bu nedenle son derece dikkatli oynamak oyunun hamurunda var diyebiliriz. yani oyunun Switch sürümü mobil olmasından dolayı büyük avantaj sağlasa da, özellikle yeni keşfettiğiniz mekanları otobüste oynarım diye düşünmeyin. Pür dikkat kesilmezseniz, demin de söylediğim gibi kendi sonunuzu da hazırlamış olursunuz.
 

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Benzer konular

Tema düzenleyici